Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli iş ilanları Türkiye Geneli

Sağlık Bakanlığı tarafından 3250 personel alımı yapılacağı daha önce duyurulmuştu. Az önce ise Bakan Koca tarafından sosyal medya hesabından son dakika açıklamaları yapıldı. Alımlar, 2 bin 302’si hemşire ve 606’sı sağlık teknikeri olmak üzere ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte konuyla ilgili detaylar ve Bakan Koca’nın açıklamaları…Bakan Koca’dan personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması: İŞKUR Sağlık Bakanlığı bünyesine 3250 personel alımı yapılacakBAKAN KOCA’DAN PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki sağlık tesisleri için personel alımı yapılacağını duyurdu. İşte Bakan Koca’nın o açıklamaları…

Anasayfamızdan bulunduğunuz şehre giderek Tüm Sağlık bakanlığı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Sağlık bakanlığı Temizlik görevlisi ilanları il il yer almaktadır.

İstanbulAnkaraİzmirBursa
AdanaAdıyamanAfyonAğrı
AksarayAmasyaAntalyaArdahan
ArtvinAydınBalıkesirBartın
BatmanBayburtBilecikBingöl
BitlisBoluBurdurÇanakkale
ÇankırıÇorumDenizliDiyarbakır
DüzceEdirneElazığErzincan
ErzurumEskişehirGaziantepGiresun
GümüşhaneHakkariHatayIğdır
IspartaK.MaraşKarabükKaraman
KarsKastamonuKayseriKilis
KırıkkaleKırklareliKırşehirKocaeli
KonyaKütahyaMalatyaManisa
MardinMersinMuğlaMuş
NevşehirNiğdeOrduOsmaniye
RizeSakaryaSamsunSiirt
SinopSivasŞırnakTekirdağ
TokatTrabzonTunceliUşak
VanYalovaYozgatZonguldak
SAğlık bakanlğı GÜvenlik Görevlisi ilanları tüm şehirler için aşağıda yer alıyor.
İstanbulAnkaraİzmirBursa
AdanaAdıyamanAfyonAğrı
AksarayAmasyaAntalyaArdahan
ArtvinAydınBalıkesirBartın
BatmanBayburtBilecikBingöl
BitlisBoluBurdurÇanakkale
ÇankırıÇorumDenizliDiyarbakır
DüzceEdirneElazığErzincan
ErzurumEskişehirGaziantepGiresun
GümüşhaneHakkariHatayIğdır
IspartaK.MaraşKarabükKaraman
KarsKastamonuKayseriKilis
KırıkkaleKırklareliKırşehirKocaeli
KonyaKütahyaMalatyaManisa
MardinMersinMuğlaMuş
NevşehirNiğdeOrduOsmaniye
RizeSakaryaSamsunSiirt
SinopSivasŞırnakTekirdağ
TokatTrabzonTunceliUşak
VanYalovaYozgatZonguldak

2) Başvuru Başlangıç Tarihleri Aynı Olan, Aynı Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İlanlarından Sadece Birine Başvuru Kabul Edilir.

3) İlana Başvuru Yapacak Öncelikli Adaylar, Başvuru Yapacakları Listeyi (Öncelikli Liste Veya Genel Liste) Başvuru Esnasında İşaretleyerek Seçer. Başvuru Süresi Bittikten Sonra Liste Değişikliği Talepleri Kabul Edilmez.

4) Başvuru Yapan İş Arayanların Öncelikliler De Dâhil Olmak Üzere Tamamı Kura Çekimi İçin İlan Sahibi Kamu Kurum Ve Kuruluşuna Gönderilir. Kamu Kurum Ve Kuruluşu Tarafından Düzenlenen Noter Kurası İle Genel Listeden Ve Öncelikli Listeden Açık İş Sayısının Dörder Katı Kadar Aday Sınav Yapılmak Üzere Belirlenir.

5) İşe Alınacak İşçilerin Sadece Noter Kurasıyla Belirleneceği Kuraya Tabi İlanlarda, Öncelikliler De Dâhil Olmak Üzere Tüm Başvuru Sahipleri Arasından Açık İş Sayısı Kadar Asıl Ve İhtiyaç Duyulacak Sayıda Yedek Aday Doğrudan Kura Sonucu Belirlenebilir.

6) Listelere Giren Adaylar, İlan Şartlarına İlişkin Olarak; Eğitim Durumu, Tecrübe, Öncelik Durumu, Mesleki Belge, Yabancı Dil Şartı Vb. Belgelerini İlanı Veren Kamu Kurum Ve Kuruluşuna İbraz Eder. Belge Teslim Tarihi Ve Yeri, İlanda Ya Da Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İnternet Sitesinde Adaylara Duyurulur. Durumlarını Belgeleyemeyenler Veya Yanlış Beyanda Bulunanlar Listelerden Çıkarılır. Listeden Çıkarılan Kişilerin Yerine Kamu Kurum Ve Kuruluşunun Tercihine Göre Sıralamada Yer Alan Diğer Kişiler Dâhil Edilebilir. Belge Teslimi Ve Kontrolü İşçi Alımını Yapacak Kamu Kurum Ve Kuruluşunun Tercihine Göre Kura Çekiminden Önce Veya Sonra Yapılabilir.

7) Sınav Günü, Saati, Yeri Ve Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylar, İşçi Alımını Yapacak Kamu Kurum Ve Kuruluşunun İnternet Sitesinde Duyurulacaktır. Bu Duyuru, Tebliğ Mahiyetinde Kabul Edilecek, Adayların Adresine Posta Yolu İle Ayrıca Tebligat Yapılmayacaktır.

8) Öncelik Hakkına Sahip Olanlardan, Başvuruda Bulunduğu İlana İşverence Davet Edildiği Hâlde Mücbir Sebepler Dışında İcabet Etmeyen, Sınava Katılmayan, İşi Reddeden Veya Kamuda Sürekli İşçi Statüsünde İşe Yerleşenlerin Öncelik Hakkı Ortadan Kalkar.

9) Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının İşçi Taleplerine Yapılan Başvurularda Kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde Kayıtlı Olan Birinci Yerleşim Yeri Adresi Dikkate Alınır. İlçe, İl Veya Bölge Düzeyinde Yayımlanan İşçi Taleplerinin Başvuru Süresi İçerisinde İkametini Talebin Karşılanacağı Yere Taşıyan Adayların Başvurusu Kabul Edilmez. İkamet Değişikliği İle İlgili Olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden Yapılan Sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde İşlemin Yapıldığı Tescil Tarihi Esas Alınır. İkametini Talebin Karşılanacağı Yer İçerisinde Değiştiren Adayların Nüfus Müdürlüklerinden Alacakları Adres Bilgileri Raporunu Başvuru Süresi İçerisinde İşkur Birimlerine İbraz Etmeleri Halinde İlgili İlana Başvuruları Yapılır.

1) İlan Şartlarını Taşıyan Adaylar; İlanın Yayınlandığı Tarihten İtibaren 5 Gün İçinde Https://Esube.İskur.Gov.Trinternet Adresinden “İş Arayan” Linki Üzerinden Tc Kimlik Numarası Ve Şifre İle Giriş Yaparak Başvuru Yapabilir. Ayrıca Alo 170 Hattı Üzerinden De Başvurular Yapılabilir. Son Başvuru Tarihi Tatil Gününe Rastladığında Başvurular Takip Eden İlk İş Günü Sonuna Kadar Uzatılır.
Noter Kurası Sonucunda Yerleşen Ve Atanmaya Hak Kazanan Adaylar, 4857 Sayılı İş Kanunu İle Mezkûr Kanuna Dayanılarak Çıkarılan, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Hükümleri Çerçevesinde Sürekli İşçi Olarak İstihdam Edilecektir.

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İşkur) Esube.İskur.Gov.Tr Adresi Üzerinden Elektronik (Online) Kullanıcı Girişi Yapılarak Alınacaktır. Şahsen Başvuru Alınmayacaktır.

Bakanlığımızın İhtiyaç Duyduğu Hizmet Türlerinde/Mesleklerinde Alımların İl Düzeyinde Karşılanması Yoluna Gidilecektir. Başvurularda, Kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde Kayıtlı Olan Adresleri Dikkate Alınacaktır.

Her Aday, İlan Edilen Kadrolardan Yalnızca Bir İşyeri (Çalıştırılacağı İl) Ve Bir Mesleğe Başvuru Yapacaktır.

Sürekli İşçi Kadrolarına Yerleşen Adaylar, Yasal Asgari Ücret İle Göreve Başlatılacaktır.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının İlgili Disiplin Mevzuatı Uyarınca Görevinden Veya Meslekten İhraç Edilenler İle Kamu Haklarından Mahrum Olanların Başvuruları Kabul Edilmeyecektir.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin İlgili Hükümlerine Göre İhtiyaç Duyulan Hizmet Türlerinde İşe Alınacak İşçiler, Sınava Tabi Tutulmaksızın Bakanlığımızca Doğrudan Noter Kurası İle Belirlenecektir.

Öncelikliler De Dâhil Olmak Üzere İşkur Tarafından Bildirilen Ve Talep Şartlarına Uygun Tüm Başvuru Sahipleri Arasından Açık İş Sayısı (İlan Edilen Kadro Sayısı) Kadar Asıl Ve Asıl Sayı Kadar Da Yedek Aday Doğrudan Noter Huzurunda Gerçekleştirilecek Kura İle Belirlenecektir.

İlan Edilen Kadrolara İş Başvurusunda Bulunan Adayların; Kura Tarihi Ve Saati, Kura Yeri, Kura Sonuçları, Asıl Ve Yedek Adaylara İlişkin Listeler, Atamaya İlişkin Bilgi Ve Belgeler İle Diğer Her Türlü Duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Https://Yhgm.Saglik.Gov.Tr İnternet Adresinde İlan Edilecek, Bunun İçin Adaylara Herhangi Bir Yazılı Tebligat Yapılmayacak Ve Bu İlan Tebligat Yerine Geçecektir.

Yerleştirme Sonucu Atama İçin Öngörülen Niteliklere Sahip Olmayan Adaylar İle Yanlış, Yanıltıcı Veya Yalan Beyanda Bulunmuş Olup Tercihlerine Yerleşenlerin Atama İşlemleri Yapılmayacaktır. Sehven Yapılsa Dahi Atama İşlemleri İptal Edilecektir. Yerleştirildiği Kadroların Nitelik Ve Şartlarını Taşıdığı Halde İstenen Belgeleri Süresi İçerisinde Teslim Etmeyen Adaylar Göreve Başlatılmayacaktır.
Yerleştirme İşlemi Yapılan Ve Ataması Yapılanlardan, 30 Gün İçerisinde Göreve Başlamayanlar (Doğum, Hastalık, Askerlik Vb. Nedenlerle Göreve Başlayamayacak Durumda Olanlar Hariç) İle Atanma Şartlarını Taşımadığı Sonradan Anlaşılarak Göreve Başlatılmayanların Ya Da Göreve Başlatılıp Da Sonradan Atama Şartlarını Taşımadığı Anlaşılanların Yerine Yedek Listenin İlk Sırasındaki Kişiden Başlamak Suretiyle Aranan Şartları Haiz Olanlardan Atama Yapılabilecektir.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 İnci Maddesinde Belirtilen “İşe Göndermede Öncelikli Olanlar” İbaresindeki Hüküm Mezkûr Yerleştirmede Başvuran Lehine Tek Başına Bir Hak Teşkil Etmeyecektir.

Hali Hazırda, Sağlık Bakanlığı Merkez Ve Taşra Teşkilatında Sürekli İşçi Kadrosunda Görev Yapanların, İlan Edilen Kadrolara Müracaatları Alınmayacaktır. Noter Kurası Sonucu Yerleştirilse Dahi Atamaları Yapılmayacaktır.

Ataması Yapılan İşçiler Aşağıda Belirtilen Hizmetleri Yürütecektir.

Klinik Destek Elemanı (Hastane): Sağlık Meslek Mensuplarının Nezaretinde Yardımcı Olarak Çalışır, Ayrıca Hastaların Bakımına Yönelik Yardımcı Hizmetler (Hastaların Günlük Yaşam Aktivitelerinin Yerine Getirilmesi, Beslenme Programının Uygulanması, Kişisel Bakım Ve Temizliği İle Sağlık Hizmetlerine Ulaşımında Yardımcı Olur Ve Refakat Eder) İle İlgili Kanun, Yönetmelik, Yönerge, Tebliğ, Genelge, Genel Yazı, Hizmet Sözleşmesi, İç Talimatname, Görev Emri Vb. Mevzuatta Belirtilen Hizmetler Ve İdare Tarafından Verilen Kendi Görev Alanı İle İlgili Diğer Hizmetleri Yürütecektir.

Güvenlik Görevlisi başvuru şartları ise aşağıdaki şekildedir.Başvuru ŞartlarıSürekli İşçi Kadrolarına Başvuran Adayların Aşağıdaki Şartları Taşımaları Gerekmektedir;1. 2527 Sayılı Kanun Hükümleri Saklı Kalmak Kaydı İle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’Nun 48 İnci Maddesinin Birinci Fıkrasının (A) Bendinin (1), (4), (6) Ve (7) Numaralı Alt Bentlerinde Belirtilen Şartlarını Taşımak.2. Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Millî Savunmaya Karşı Suçlar, Devlet Sırlarına Karşı Suçlar Ve Casusluk, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama Veya Kaçakçılık Suçlarından Mahkûm Olmamak.3. Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Özel Kanunlarında Yer Alan Özel Şartları Taşımak.4. 18 Yaşını Tamamlamış Olmak.5. İlan Tarihi İtibariyle 35 Yaşını Doldurmamış Olmak (26 Mart 1985 Ve Daha Sonraki Doğumlular Başvuru Yapabilecektir)6. Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Mesleği İçin En Az Ortaöğretim (Lise Ve Dengi) Mezunu Olmak Ve Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak. (Silahlı Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına Sahip Olanlar Da Başvuru Yapabilir).7. 1. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’Un 14’Üncü Maddede Belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarıyla Tamamlamış Olmak. Özel Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak.8. (Yükseköğretim Kurumlarının Güvenlikle İlgili Fakülte Ve Meslek Yüksek Okullarından Mezun Olanlardan Güvenlik Temel Eğitimi Şartı Aranmaz.)9. Herhangi Bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik, Yaşlılık Veya Malullük Aylığı Almamış Olmak.10. Görevini Devamlı Yapmasına Engel Olacak Bedenen, Aklen Ve Ruhen Sağlık Problemi Olmadığını Belgelemek (Kura Sonucu Yerleşen Ve Atanmaya Hak Kazanan Adaylardan İstenecektir).11. İşe Göndermede Öncelik Hakkına Sahip Olan Adaylardan Anılan Yönetmeliğin 5 İnci Maddesinin Birinci Fıkrasında Belirtilen Öncelikli Durumlarını Gösterir Belgeye Sahip Olmak.12. Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Olarak İstihdam Edilecekler İçin, Yukarıda Belirtilen Şartlara İlave Olarak, 5188 Sayılı Kanun’Un 10 Uncu Maddesinin Birinci Fıkrasının (D) Bendinin (1), (2) Ve (3) Alt Bendindeki Şartlar İle (G) Ve (H) Bendindeki Şartları Taşımak.

Genel